Opublikowano 3 komentarze

Czym się kierować przy wyborze obuwia medycznego?

alma-suecos-obuwie-zdrowotne

Obuwie medyczne jest doskonałym wyborem dla ludzi, którzy potrzebują komfortowego obuwia. Jest ono niezbędne w pracy, która wymaga wielogodzinnego stania czy chodzenia. Osoby wykonujące zawody związane ze służbą zdrowia, w których ma się bezpośredni kontakt z pacjentami, muszą używać odpowiedniego rodzaju obuwia medycznego.

Obuwie medyczne przeznaczone dla personelu medycznego

Najważniejszym kryterium przy wyborze obuwia medycznego, jest miejsce, w którym będzie ono wykorzystywane. W przypadku lekarzy, pielęgniarek czy farmakologów konieczne jest, by obuwie, które noszą było sterylne. Specjalistyczne obuwie przeznaczone dla personelu medycznego jest łatwe do utrzymania w czystości, nie wchłania zanieczyszczeń oraz wilgoci. Ponadto materiał, z którego wykonane są buty, jest antybakteryjny. Podeszwa w obuwiu medycznym jest antypoślizgowa i nie zostawia śladów na podłodze.

Obuwie medyczne sprawdza się doskonale również ze względu na to, że jest bardzo wygodne. Buty dopasowują się do stopy, mają wzmocniony podpiętek stabilizujący piętę oraz otwory wentylacyjne, dzięki którym stopa się nie poci. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do stopy, buty nie powodują otarć.

Obuwie medyczne do noszenia na co dzień

Innym typem profesjonalnego obuwia medycznego jest lekkie obuwie do noszenia na co dzień, które wspomaga odpowiednią profilaktykę podologiczną. Dzięki temu nadaje się zarówno dla osób, które nie mają problemów ze stopami, jak i dla tych, które odczuwają dyskomfort, nosząc zwykłe obuwie. Buty medyczne pomagają odciążyć kolana i kręgosłup. Dzieje się to dzięki temu, że amortyzują kończyny podczas chodzenia. Buty te są bardzo lekkie, co również chroni kolana przed przeciążeniem. Obuwie medyczne jest miękkie, ale wykonano je tak, by było odpowiednio sztywne, dzięki czemu stopa jest stabilna. Ponadto buty rozprowadzają nacisk, który wywierany jest na stopę podczas chodzenia na całą jej powierzchnię, co pomaga odciążyć stawy.
Obuwie medyczne dopasowuje się do kształtu stóp osoby, która je nosi. Nadaje się do chodzenia po różnych powierzchniach dzięki temu, że podeszwa butów jest antypoślizgowa.

Zdaniem eksperta

Informacje zawarte w tym wpisie będą potrzebne zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom. Zachęcam zatem do przeczytania powyższego artykułu.

Oceń

O autorze

Autorem tekstu jest Pani Magdalena Mańka, która jest właścicielem sklepu eurosima.pl. Posiada bogate 20-letnie doświadczenie w branży.

3 komentarze do: “Czym się kierować przy wyborze obuwia medycznego?

Dodaj komentarz

Powiązane produkty

Powiązane kategorie