Najlepsze wkłady z włókna szklanego

Wkłady z włókna szklanego - zapraszamy

Najpopularniejsze w tej kategorii

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Włókno szklane to materiał często wykorzystywany we współczesnej stomatologii ze szczególnym wskazaniem na periodontologię, protetykę i ortodoncję. Dlatego też wkładów wykonanych z tego surowca nie mogło zabraknąć w naszej kompleksowej ofercie stomatologicznej. Na popularność tego materiału bez wątpienia wpływa zarówno duża trwałość, jak i również niska cena. Takie połączenie sprawia, że wkłady z włókna szklanego to doskonała opcja zarówno dla dentystów, jak i dla ich pacjentów. Z pomocą wkładów koronowo-korzeniowych wykonanych z wysokiej jakości włókna szklanego można np. odbudować ząb martwy po leczeniu kanałowym, bez etapów pośrednich już podczas jednej wizyty. Podstawa pod koronę protetyczną powstaje bowiem błyskawicznie przy pełnym komforcie leczonego pacjenta.

Pozostałe zastosowania wkładów stomatologicznych z włókna szklanego

Włókna szklane w stomatologii stosuje się również do wzmacniania mostów. Jednak tym, co odróżnia tę technologię od klasycznego mocowania mostów, jest fakt, że w przypadku zastosowania włókna szklanego nie trzeba szlifować zębów pacjenta, dzięki czemu ich tkanka pozostaje w stanie niezmienionym. To metoda mało inwazyjna, która jednocześnie jest rozwiązaniem trwałym i estetycznym.

Co ważne wykorzystanie włókien szklanych pozwala na odwracalność zabiegu, co jest wygodne, jeśli pacjent w przyszłości planuje wykonanie implantów. Mosty kompozytowe wzmacniane włóknami szklanymi sprawdzają się szczególnie w sytuacjach, gdy pacjentowi brakuje pojedynczych zębów. Stosuje się je również w sytuacji, gdy zęby zostały utracone w wyniku urazu, choroby lub wady wrodzonej.