Najpopularniejsze w tej kategorii

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Diagnostyczne narzędzia stomatologiczne stanowią podstawowe wyposażenie każdego gabinetu dentystycznego, dlatego tez nie mogło ich zabraknąć w naszym asortymencie. Pozwalają one na sprawne badanie wnętrza jamy ustnej. Do najczęściej wykorzystywanych narzędzi dentystycznych wykorzystywanych przez stomatologów należą: lusterko, zgłębnik, dmuchawka, pęseta oraz strzykawka wodna.

Diagnostyczne narzędzia stomatologiczne, które znalazły się w naszej ofercie, zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości, ponadto posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Są to przede wszystkim instrumenty sterylne i higieniczne przez co maksymalnie zmniejszają ryzyko powstania jakiegokolwiek zakażenia. Zadbaliśmy również o to, by lusterka, pęsety, zgłębniki, strzykawki czy dmuchawki, które trafiły do naszego asortymentu nie powodowały czucia dyskomfortu u pacjenta.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty diagnostycznych narzędzi stomatologicznych oraz akcesoriów do implantologii. W razie potrzeby nasi konsultanci służą pomocą w wyborze wszystkich instrumentów dentystycznych.

Lusterko stomatologiczne

To rodzaj zwierciadła osadzonego pod kątem 135 stopni na wygodnej w użyciu rękojeści. Lusterko tego typu może być stałe lub wymienne, płaskie lub wklęsłe (powiększa o około 2,5 razy). Jego średnica najczęściej nie przekracza 20 mm. Lusterko stomatologiczne pozwala na dokładne obejrzenie powierzchni każdego z zębów – również tych trudno dostępnych. Warto jednak wiedzieć, że z pomocą tego narzędzia można również oświetlić wnętrze jamy ustnej. W tym celu wystarczy ustawić lusterko pod odpowiednim kątem, aby odbijało światło lampy. Lusterko dentystyczne służy również do podtrzymywania lub odchylania policzków czy warg. A jego trzonkiem można skutecznie zbadać reakcję zęba oraz ozębnej na opukiwanie.

Zgłębnik

Zgłębnik stomatologiczny służy do badania ubytków, sprawdzania twardości tkanek twardych zębów oraz ich spoistości, jak również twardości i gładkości wypełnień oraz stopnia ich przylegania do tkanek zęba. Można nim badać również wrażliwość zębów na bodźce zewnętrzne. Zgłębnik składa się z trzonu oraz ostrej końcówki ustawionej pod kątem od 90 do 135 stopni. Wyróżniamy zgłębniki prostokątne, rozwartokątne, sierpowe oraz takie wyposażone w pazurek.

Pęseta – szczypczyki

Pęseta stomatologiczna składa się z dwóch połączonych ramion, których końcówki (nazywane również dziobami) mogą być gładkie lub zawierać rowki. Szczypczyki tego typu dzielimy ze względu na stopień odgięcia dziobów od ramion narzędzia na odgięte pod kątem rozwartym, sierpowe oraz podwójnie odgięte. Pęseta służy do umieszczania w jamie ustnej tamponów, wałków ligniny lub kuleczek waty. Pęsety z dziobami rowkowanymi pozwalają dodatkowo na chwytanie instrumentów stomatologicznych o niewielkich rozmiarach.

Strzykawka wodna pozwala na przepłukiwanie ubytków i kieszonek dziąsłowych. Z jej pomocą można również usunąć resztki pokarmów. Natomiast dmuchawka stomatologiczna osusza powierzchnię ubytków i usuwa opiłki, które powstały przy opracowywaniu ubytków i wypełnień zębów.